Odwyk

Informações:

Sinopse

Odwyk - o Bogu po ludzku

Episódios

 • W co się bawią staruszkowie

  W co się bawią staruszkowie

  24/02/2021

  Izba Wytrzeźwień odtąd znowu w środy! A w tym odcinku nowe, wzruszające przeżycia i historie z domu dla staruszków w Southampton. I padło przy okazji pytanie: czy dobrze sobie zrobić dzieci na starość?

 • Łysy prorok mordował małe dzieci

  Łysy prorok mordował małe dzieci

  23/02/2021

  To jest historia Elizeusza, który przeklął małe dzieci a potem dwa niedźwiedzie te dzieci rozszarpały. Ta historia jest popularna w internecie i wzbudza przyjemne emocje, tylko problem z nią taki, że jest tak uproszczona, że nie ma sensu. Dlatego w tym odcinku o łysym proroku, niedźwiedziach, dzieciach, o co w tym wszystkim chodziło i kto tu z czym przesadził.

 • Jak się przygotować na koniec świata

  Jak się przygotować na koniec świata

  15/02/2021

  Dominika w Anglii buntuje staruszków. Niewidomy Artur przeżywa przygody w PKP. Martin przeżywa kuszenie zasiłkiem, bo go kukle swędzą.

 • Czym jest Wielki Babilon, czyli Wielka Nierządnica rozpracowana

  Czym jest Wielki Babilon, czyli Wielka Nierządnica rozpracowana

  10/02/2021

  W 16-stym rozdziale Apokalipsy jest opis Wielkiego Babilonu lub Wielkiej Nierządnicy. Czego to jest opis? Czym jest ta wstrętna k***a? Masz już ulubionego kandydata? Ja już wiem co to jest. Widzę tu tylko jedną możliwą odpowiedź, która pasuje do wszystkich elementów opisu. Teraz jest już jasne dlaczego dla Boga jest wstrętna, dla chrześcijan niebezpieczna, dla władzy pociągająca i dlaczego tak przyciąga pieniądze. Na pewno się z nią zetknąłeś. Na sto procent. Ona jest naprawdę wszędzie i upija ludzi tak skuteczne, że trzeźwych już prawie nie ma. No, to zapraszam na odwyk.

 • Zmieniałam kuwetę angielskiego lorda

  Zmieniałam kuwetę angielskiego lorda

  09/02/2021

  O tym jak wygląda praca w angielskim domu starców w czasie COVID-a opowiada Dominika. O tym co jest w takiej pracy najtrudniejsze i na czym polegają dylematy. Wrażenia po pierwszych 50 godzinach pracy z punktu widzenia chrześcijanina.

 • A hazard uprawiasz?

  A hazard uprawiasz?

  01/02/2021

  Przyznaję się: uprawiłem wczoraj hazard. I nawet wygrałem. Teraz mi głupio i mam moralne rozkminy. Poza tym na koniec coś bulwersującego i coś pocieszającego z frontu walki z tyranią.

 • Mój ojciec był do dupy

  Mój ojciec był do dupy

  26/01/2021

  Jedno z najczęstszych pytań jakie dostaję brzmi: jak mam uwierzyć, że Bóg jest fajny, skoro mój ojciec był do dupy? Bardzo dobre pytanie. I ja wam powiem jaka jest odpowiedź.

 • Styczeń - miesiąc rozwodów

  Styczeń - miesiąc rozwodów

  25/01/2021

  Według statystyk rozwodów przybywa w styczniu. W tym roku jest jeszcze więcej przez rządowe restrykcje. W ogóle ludziom coraz trudniej wytrzymać ze sobą. Dlaczego tak jest? Co robimy źle? O tym rozmawiamy ze słuchaczami.

 • Czym się różni Covid od Boga

  Czym się różni Covid od Boga

  24/01/2021

  Zaginiony odcinek Izby Wytrzeźwień, którego (przez zmęczenie) nie nagrałem został odzyskany cudem! Słyszałem teorię, że w tym odcinku były tak ważne rzeczy, że zainterweniował sam szatan. Nie przekonuje mnie ta teoria, ale kto wie. Oceń sam. Z ważnych rzeczy to mogło być to co mówiłem o systemie finansowym, problemu długu i co z tego dla nas wynika.

 • Ewolucja i covid

  Ewolucja i covid

  12/01/2021

  Wiara w ewolucję i wiara w wojnę z COVID-em mają wspólne podstawy. Biorą się z tych samych zjawisk społecznych i psychicznych. Obserwując skąd się bierze jedno można nauczyć się skąd się wzięło drugie. Można nawet przekonać się, że ewolucja ma o wiele mniej wspólnego z nauką niż z psychologią tłumu. Jaki to ma związek z Biblią, religią, Bogiem? Tego dowiesz się z odcinka.

 • Irytujące nieproszone rady na rok 2021

  Irytujące nieproszone rady na rok 2021

  11/01/2021

  Słuchacze dają dobre rady na rok 2021. Im dalej w audycję tym bardziej rady irytujące. Na samym końcu wymsknęło mi się małe przemówienie na temat totalitaryzmu i jedna dobra rada ode mnie. Sensowna i dająca do zastanowienia, ale nigdy nie zgadniesz jaka!

 • Przegląd nietrzeźwości roku 2020

  Przegląd nietrzeźwości roku 2020

  05/01/2021

  Finanse, praca, akcje, bitcoin, relacje, religie - wszystko to było w roku 2020 jedno wielkie ćpuństwo. W roku 2021 nie dajmy się. Bo jak przyjdzie kac to się nie pozbieramy. A przy okazji pytanie do najmłodszych: jak wy to robicie, że się nie wieszacie w takim świecie? Zapraszam do przysyłania króciutkich nagrań! Namiary na stronie: www.odwyk.com.

 • Jak sobie radzić z depresją

  Jak sobie radzić z depresją

  29/12/2020

  Co można znaleźć w Biblii na temat depresji? Czy wierzący też mają depresję? I czym właściwie jest ta cała depresja, na którą cierpi tak dużo osób? I przede wszystkim: jak sobie z nią radzić? A przy okazji: czy zastanawiałeś się nad tym czy przekonania religijne (lub brak tych przekonanań) mają w ogóle jakiś wpływ na to, że człowiek wyląduje z depresją albo będzie na nią odporny?

 • Melina urodzinowa 2020

  Melina urodzinowa 2020

  28/12/2020

  Życzenia na urodziny - co to jest za głupi zwyczaj? A może właśnie niegłupi? Czy ciebie życzenia bardziej cieszą czy irytują?

 • Christmas Special 2020

  Christmas Special 2020

  22/12/2020

  Luźna audycja przedświąteczna, a w niej pełno kawałów! Oczywiście rozmowy ze słuchaczami też. Poza tym wieści z Anglii i ogłoszenie specjalne dla programistów.

 • Miłość do władzy czyli: wszyscy jesteśmy homarami

  Miłość do władzy czyli: wszyscy jesteśmy homarami

  14/12/2020

  Czy władza cię kręci? Czy narkotyzujesz się władzą? Czy dążenie do władzy jest zarezerwowane tylko dla psychopatów? O tym głównie rozmawiamy w tym odcinku ze słuchaczami. Posłuchaj i skup się, bo miejscami jest mądrze.

 • Po nagrodę

  Po nagrodę

  08/12/2020

  W Biblii powtarza się pojęcie nagrody. Kiedyś to pojęcie było jasne i oczywiste, ale dzisiaj myli się ludziom z zapłatą, łapówką i innymi koncepcjami. Nagroda to nie jest zapłata. Zrozumienie, co to jest nagroda jest ważne, bo bez zrozumienia o co tu chodzi, relacja z Bogiem będzie zawsze lekko patologiczna.

 • Apostazja - dlaczego ludzie wychodzą z kościoła?

  Apostazja - dlaczego ludzie wychodzą z kościoła?

  07/12/2020

  Ile ludzi wychodzi z Kościoła Katolickiego i z jakich powodów? Temat apostacji zrobił się modny. Warto porozmawiać, bo warto spróbować zrozumieć ludzi. A na koniec opowiem jakie zostawiam po sobie relikwie - bardzo proszę je ładnie wsadzić do gabloty.

 • Historie co mrożą włos w żyłach

  Historie co mrożą włos w żyłach

  30/11/2020

  Samobójstwa, szpitale, choroby, wrogowie. Będzie też opowieść straszliwa i jeżąca głos w mrozie słuchacza o tym jak był w szpitalu w związku z podejrzeniem najgorszej choroby na świecie. Słuchaj więc audycji - chroń to co najważniejsze!

 • Podział chrześcijaństwa

  Podział chrześcijaństwa

  24/11/2020

  To trzeba wiedzieć: trzy największe podziały kościołów chrześcijańskich w historii. I jeszcze ważniejsze: jak się dzielą chrześcijanie dzisiaj. To nie jest szczegółowy wykład, to są najbardziej fundamentalne podstawy, które każdy powinien znać i rozumieć. Gdyby szkoła państwowa miała sens, to informacje z tego odcinka byłby na pierwszych lekcjach religii.

página 1 de 45